BLOG
23.01.2019
Złote zasady
Thumb_wide_zasady


Planując strategię komunikacji na najpopularniejszym z serwisów społecznościowych - Facebooku - warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Stwórz chwytliwą nazwę dla profilu, która ma odzwierciedlać jego główną ideę i przyciągnąć jak największą liczbę użytkowników, wybierz odpowiedni vanity URL (czyli adres naszego fanpage'a – www.facebook.com/TwojaNazwa).

Przygotuj efektowną grafikę profilową i grafikę w tle (cover photo).

Publikuj interesujące treści dla wyznaczonej grupy docelowej.

Planuj konkursy, które angażują użytkowników profilu i przyciągają nowych fanów.

Pamiętaj o bieżącym odpowiadaniu na posty i komentarze fanów.

Monitoruj ruch – analizuj statystyki Facebook Insights, które dostarczą Ci mnóstwo cennych
informacji dotyczących zaangażowania użytkowników, zasięgu komunikacji, najlepszych i najgorszych postów, przypływu i odpływu fanów czy ich cech demograficznych.

Zaplanuj kampanię reklamową na Facebooku, która na początku pozwoli pozyskać grono fanów dla Twojego
fanpage'a i uniknąć tzw. “komunikowania do pustej sali”. Dzięki ofercie reklamowej Facebooka jesteśmy w stanie z dużą precyzją dotrzeć do interesującej nas grupy docelowej.

Zaimplementuj zakładki, które mogą przybrać formę statyczną (np. strona o nas, oferta, przekierowanie na www) lub mieć charakter dedykowanej aplikacji zintegrowanej z Facebookiem (dają nam szerokie spektrum działania w zakresie przedstawiania firmy, organizowania konkursów czy tworzenia precyzyjnych narzędzi do komunikacji z klientami np. w formie formularzy kontaktowych).

Powiązane wpisy

OFERTA

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą częścią naszej oferty.

Strategia_simple

Tylko dobrze przemyślane działania dają wymierne efekty. Dlatego zanim wprowadzimy markę do świata nowych mediów, definiujemy kierunek działań oraz kanały dotarcia i przeprowadzamy gruntowną analizę konkurencji, aby zbudować najbardziej efektywną strategię obecności w mediach społecznościowych.

Simple

Naszą przewagą jest bogate doświadczenie w komunikowaniu do dużych społeczności. Oferujemy bieżące opracowywanie materiałów w zakresie proponowania i tworzenia treści, budowania i podtrzymywania dialogu z fanami oraz profesjonalnej obsługi graficznej prowadzonych profili.

Kampanie_simple

Nowoczesna reklama jest inwestycją, która przynosi wymierny zwrot. Wiemy, co zrobić, aby środki przeznaczone na reklamę zostały skutecznie zainwestowane, dając jak najlepszy efekt.

Szkolenia_simple

Zwiększ skuteczność swoich działań w mediach społecznościowych, korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia! Oferujemy szkolenia grupowe oraz doradztwo indywidualne. Służymy wsparciem zarówno w obszarze standardowych działań promocyjnych jak również rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych. Program zajęć dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.